Корецька міська рада

Рівненська область, Корецький район

НЕСПРАВНА ЕЛЕКТРОМЕРЕЖА – ПРИЧИНА ПОЖЕЖІ

Дата: 08.07.2020 09:48
Кількість переглядів: 28

В ефірі телеканалів нерідко можна почути новину про чергову пожежу, що виникла через несправність електропроводки та забрала не одне життя. Причому час від часу такі пожежі набувають воістину жахливих масштабів з десятками жертв. Особливо сумно усвідомлювати, що причиною трагедій стає халатність керівників, власників житлових будинків, які, економлячи на впорядкуванні електромережі, економлять тим самим на здоров'ї і житті. За статистикою, причиною майже 40% пожеж є замикання електропроводки. У багатьох випадках за загальною фразою «замикання електропроводки» часто приховується витікання електричного струму, яке виникає внаслідок старіння або пошкодження ізоляції.

Щоб цього уникнути необхідно час від часу проводити заміри опору ізоляції електричних мереж та електроустановок (1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені правилами технічної експлуатації).

Місця з'єднання одного електропроводу з іншим несуть підвищену небезпеку і вимагають профілактичного огляду. У розподільчих коробках проводи електромережі найчастіше з’єднують методом скрутки, що є недопустимим з точки зору пожежної безпеки. Для цього слід застосовувати паяння або затискачі. Розетки, вимикачі та світильники також потребують пильної уваги з боку споживача електроенергії, тому що в місцях підключення проводу гвинти затискачів і відбувається нагрів місця з'єднання, що тягне за собою розплавлення дротів. У результаті цього електрообладнання перегрівається, що і призводить найчастіше до пожежі.

 

Фахівець ( з оперативного реагування та цивільного захисту)

ДПРЧ-15 ГУ ДСНС України у Рівненській області

капітан служби цивільного захисту  О.С.Пасічник


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора